Grafika

Meble z palet

Moda na recykling trwa! Wiąże się nie tylko z nurtem eko w wyposażeniu wnętrz, ale również z chęcią obniżenia kosztów urządzenia swojego mieszkania, a także... chęcią artystycznej ekspresji i znalezienia w sobie duszy majsterkowicza. Bardzo ciekawe wizualnie, a przy tym naprawdę nieskomplikowanie i tanie, są meble wykonane samodzielnie z palet przemysłowych.

Internet jest pełen inspiracji dla wszelkich sprzętów wyposażenia wnętrz, które zrobić można korzystając z palet. Euro palety to podstawa łóżek, stolików, foteli czy na przykład mobilnej podstawy pod kwiaty. Doskonale sprawdzą się na balkonie, po odpowiednim zaimpregnowaniu. Zaletą jest z pewnością łatwość obróbki takiego materiału. Wystarczy je porządnie wyszlifować, korzystając z papieru ściernego. Palety zostawić można w naturalnym kolorze drewna albo skorzystać z licznie dostępnych farb i wyczarować prawdziwie bajkowy wizerunek. By palety stały się wygodnymi meblami, wystarczy jedynie dokręcić do nich kółka (najlepiej z blokadami), które są w niskiej cenie dostępne w każdym sklepie budowlanym. Zależnie od przeznaczenia, można dodać do nich wygodne oparcie z poduch albo blat z jednolitego kawałka drewna, a nawet szkła. Dobrze będzie się to prezentowało jako element industrialnego wnętrza lub w pokoju nastolatka. Meble z palet mogą stanowić tylko jeden, ale za to mocny element wnętrza. Możesz także wyczarować z nich całą kompozycję. Sprawdzą się zwłaszcza w pierwszym mieszkaniu młodych ludzi. To ozdoba lekka, ale bardzo funkcjonalna i szalenie modna. Możliwości ich wykorzystania są niemal nieograniczone, więc naprawdę warto popytać o nie znajomych albo kupić je za niewielkie pieniądze. Ten stylowy element posłuży przez dłuższy czas i da wiele frajdy podczas samodzielnego montowania. Najprostsze łóżko wykonane z połączonych palet potrzebuje jedynie materaca, by być stylowym uzupełnieniem niezobowiązującej sypialni.

Frazy: meble, meble z palet, oryginalne meble, łóżko z palet, wyposażenie wnętrz

Informacje w kategorii: Meble w dobrym stylu

Styl retro w naszym domu


Meble retro są masywne oraz obszerne, przez co przeznaczone są do dużych pomieszczeń. Przepiękne meble retro charakteryzują się się drewnianym,..

Meble design i meble malowane


Od jakiegoś okresu, i to nie tylko w zawężonej grupie koneserów, gości moda na urządzanie wnętrz w stylu Ludwika XV albo jak kto woli prowansalskim z..

Czytaj w sieci

Indeks WIG20 spadł o 2,27% na zamknięciu w piątek
Indeks giełdowy WIG20 spadł o 2,27% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 183,7 pkt w piątek, 28..
Projekt dot. prowadzenia Rejestru Dokumentów Paszportowych trafił do konsultacji
Projekt rozporządzenia ministra cyfryzacji w sprawie prowadzenia Rejestru Dokumentów Paszportowych, określający zasady..
JSW ma porozumienie ze związkami, fundusz wynagrodzeń wzrośnie o 250 mln zł
Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła porozumienie z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi działającymi w..
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem