Grafika

Jak wybrać odpowiedniego dewelopera

Przed kupnem wymarzonego mieszkania należy starannie dokonać wyboru dewelopera, by móc cieszyć się tylko z korzyści idących za takim rozwiązaniem. Badania przeprowadzone przez TNS Polska wskazują, że 80 na 100 kupujących swój własny kąt sprawdza dewelopera w Internecie. To oczywiście dobra metoda, ale warto wiedzieć, że w sieci pełno jest także różnego rodzaju marketingowych tekstów sponsorowanych, bo przedstawiają firmę budującą blok w samych superlatywach.

Przy wyborze dewelopera dobrze posłużyć się opiniami rodziny i znajomych, którzy już korzystali z jego usług. To bardzo dobra rekomendacja. Przed zakupem własnego M dobrze jest się także wybrać na budowę. Po wcześniejszym umówieniu często można ją zobaczyć. Nawet jeśli blok z twoim mieszkaniem jest jeszcze w fazie szkiców, to warto popatrzeć na inne bloki budowane przez dewelopera. Podczas budowy dobrze jest ocenić ich jakość, dobrze wtedy widać wszelkie użyte materiały. Dobrze o firmie deweloperskiej świadczy fakt, że pozwala ona na zmiany w aranżacji mieszkania, dotyczące na przykład zmiany miejsca położenia ścian, czy usytuowania gniazdek elektrycznych. Nie ma się co oszukiwać, duży deweloper ma większe zabezpieczenie finansowe i mniejsze jest ryzyko wszelkiego typu perturbacji związanych na przykład z jego upadłością. Mimo wszystko, zawsze należy się przed tym odpowiednio zabezpieczyć. Zawsze warto odrobinę ponegocjować obniżenie ceny, szczególnie jeżeli decydujesz się na zakup mieszkania pod jakimiś względami nietypowego. Porządny deweloper zatrudnia osoby obsługujące klientów pod względem kredytowania. Taki doradca przedstawia propozycję kredytu hipotecznego z różnych banków i pomaga w wybraniu najkorzystniejszej. Pomoże załatwić również sprawy formalne związane ze skorzystaniem z programu Mieszkanie dla Młodych. Firmę deweloperską zawsze powinno się sprawdzić w Krajowym Rejestrze Sądowym, a także dowiedzieć się nieco na temat jej wcześniejszych inwestycji.

Tagi: deweloperzy opinie, kupno mieszkania, polecani deweloperzy, deweloper, wybór dewelopera

Wpisy w tej kategorii: Ogłoszenia nieruchomości

Idealne mieszkanie dla naszych potrzeb


Ważnym etapem po podjęci decyzji zakupu mieszkania a także wybraniu rynku wtórnego albo pierwotnego jest jego lokalizacja. Decydując się na zakup..

Agencje obrotu nieruchomościami


Szukasz domu, lokalu, działki na sprzedaż lub do wynajęcia? Na pewno masz do przejrzenia wiele serwisów ogłoszeniowych. Sprawdź biura nieruchomości a..

Czytaj w sieci

Indeks WIG20 spadł o 2,27% na zamknięciu w piątek
Indeks giełdowy WIG20 spadł o 2,27% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 183,7 pkt w piątek, 28..
Projekt dot. prowadzenia Rejestru Dokumentów Paszportowych trafił do konsultacji
Projekt rozporządzenia ministra cyfryzacji w sprawie prowadzenia Rejestru Dokumentów Paszportowych, określający zasady..
JSW ma porozumienie ze związkami, fundusz wynagrodzeń wzrośnie o 250 mln zł
Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła porozumienie z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi działającymi w..
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem