Grafika

Proste gotowanie z robotem kuchennym

Robot kuchenny to urządzenie wielofunkcyjne, które ułatwia codzienne czynności związane z gotowaniem. Tak naprawdę łączy w sobie możliwości różnych urządzeń używanych, na co dzień w kuchni, przy czym stosunkowo ( w zestawieniu z nimi) niewiele kosztuje. Poza tym dzięki zupełnie zautomatyzowanej, samodzielnej pracy pozwala on na oszczędność czasu, który można przeznaczyć na inne ważne czynności. Swoje zastosowanie może znaleźć w każdym domu niezależnie od preferowanego stylu kuchni, czy też złożoności dań, które przygotowujemy.

Dopasuj do swoich potrzeb
Na rynku można znaleźć całe mnóstwo urządzeń w różnym stopniu złożoności i przedziale cenowym, różnej wielkości i z różnymi elementami ułatwiającymi codzienne gotowanie, a nawet w wielu kolorach, dzięki czemu mają szansę idealnie wpasować się w wystrój naszej kuchni. Roboty kuchenne zasadniczo można podzielić na dwie kategorie uwzględniając stopień ich samodzielnej pracy. Są to roboty planetarne i wieloczynnościowe.
Roboty planetarne bywają również nazywane mikserami planetarnymi, które składają się z ruchomej głowicy oraz misy, w której umieszcza się produkty potrzebne do przygotowania posiłku. Głowica urządzenia jest skonstruowana w ten sposób, aby możliwe było używanie głównego narzędzia mieszającego, którym może być m.in. hak do ciasta, mieszadło lub trzepaczka, oraz dodatkowych akcesoriów, które zastępują inne kuchenne urządzenia takie jak na przykład malakser lub sokowirówka. Główną zaletą tego typu produktu jest ogromna możliwość rozbudowy urządzenia poprzez dokupienie dodatkowej przystawki, a także jego ogromna moc, która poradzi sobie z tak ciężkimi kuchennymi pracami jak na przykład wyrób chleba.
Roboty wieloczynnościowe pozwalają zaoszczędzić nie tylko pieniądze i nasz cenny czas, ale również nie zajmują dużo miejsca wykonując przy tym wszystkie niezbędne w kuchni czynności: krojenie, siekanie, mieszanie, ucieranie itd. W sumie do wyboru jest kilkadziesiąt funkcji a także regulacja prędkości i trybu pracy.

Trudny wybór
Decydując się na wybór robota kuchennego powinniśmy zdecydować się na markę, która ma za sobą lata doświadczeń w produkcji urządzeń tego typu i wzbudza nasze zaufanie. Ponadto powinniśmy rozważyć nasze upodobania kulinarne, czyli określić, które posiłki przygotowujemy najczęściej, co pozwoli nam wybranie robota, który najlepiej spełnia potrzebne nam funkcje. Musimy również dokładnie przeanalizować, co dany robot potrafi wykonać. Ważna jest także cena produktu. Trzeba zwrócić uwagę czy jej wysokość jest adekwatna, do jakości urządzenia i budowy jego elementów. Sam wygląd oczywiście też jest bardzo ważny, bo przecież będzie on nam stale towarzyszył w kuchni, musi, więc do niej pasować.

Frazy: robot kuchenny, gotowanie, kupno robota kuchennego, proste gotowanie, roboty planetarne

Informacje w kategorii: Sprzęt i akcesoria AGD

Wyjatkowe wyroby Chodzież Ćmielów - porcelana do każdego domu


Zastawa stołowa lub mały serwis na przyjęcie dla znajomych?. W sprzedaży producenta Chodzież-Ćmielów można znaleźć wszystko, co niezbędne do..

Czystość gwarantowana – jak wybrać najlepszą pralkę


Pralka to jedno z najważniejszych urządzeń w naszym domu. Trudno wyobrazić sobie nasze codzienne funkcjonowanie bez jej udziału. Jeśli zamierzamy kupić..

Bogaty asortyment AGD dla Twojego domu


Być może uda nam się zachęcić Państwa do odwiedzenia strony Alda S.A., jednego z najbardziej popularnych w Polsce producentów sprzętu AGD. Znajdziecie..

Czytaj w sieci

Indeks WIG20 spadł o 2,27% na zamknięciu w piątek
Indeks giełdowy WIG20 spadł o 2,27% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 183,7 pkt w piątek, 28..
Projekt dot. prowadzenia Rejestru Dokumentów Paszportowych trafił do konsultacji
Projekt rozporządzenia ministra cyfryzacji w sprawie prowadzenia Rejestru Dokumentów Paszportowych, określający zasady..
JSW ma porozumienie ze związkami, fundusz wynagrodzeń wzrośnie o 250 mln zł
Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła porozumienie z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi działającymi w..
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem